Vesti

20. avgust 2016. – TIM JAMAJKE JE POBEDIO U TRCI 4x100m
TIM JAMAJKE JE POBEDIO U TRCI 4x100m

Tim Jamajke koji je osvojio zlatnu medalju u trci 4x100m čine atletičari Yohan Blake, Nickel Ashmeade, Asafa Powell i Usein Bolt. Bolt je sa ovim zlatom postao jedini čovek na planeti koji je ikada tri puta za redom, na Olimpijskim igrama, osvojio zlatnu medalju u trkama na 100m, 200m i 4x100m.

19. avgust 2016. – USAIN BOLT - TREĆA UZASTOPNA ZLATNA MEDALJA NA 200m
USAIN BOLT  -  TREĆA UZASTOPNA ZLATNA MEDALJA NA 200m

Zvezda Jamajke, Usain Bolt, osvojio je treću uzastopnu zlatnu olimpijsku medalju u muškoj trci na 200m sprint, sa vremenom od 19.78 sekundi .

18. avgust 2016. – ELAINE THOMPSON ZLATNA MEDALJA NA 200m
ELAINE THOMPSON

Elaine Thompson je osvojila zlatnu medalju u ženskoj trci na 200m na Olimpijskim igrama u Riu i poslatala prvi ženski sportista jamajkanskog porekla koja je osvojila zlato na 200m i 100m na Olimpijadi, a druga žena u istoriji koja nosi duplu krunu u sprintu.

17. avgust 2016. – OMAR MCLEOD - ZLATNA MEDALJA NA 110m SA PREPONAMA

Čestitke Omaru McLeodu za njegovu istorijsku pobedu na 110 metara sa preponama u Riju.

14. avgust 2016. – ELAINE THOMPSON - ZLATNA MEDALJA NA 100m

U trci na 100 metara u ženskoj konkurenciji, zlatnu medalju je osvojila Elaine Thompson, sa vremenom 10.71, dok je Shelly-Ann Fraser-Pryce osvojila treće mesto sa vremenom 10.86.

13. avgust 2016. – USAIN BOLT - ZLATNA MEDALJA NA 100m

Usain Bolt je još jednom potvrdio da je definitivno najbrži čovek na svetu, a ovu pobedu posvetio je svim Jamajkancima.
Ovo je njegova istorijska treća uzastopna pobeda na 100m, a vreme ovog puta je impresivnih 9,81 sekundi.

06. avgust 2016. – DAN NEZAVISNOSTI JAMAJKE – 54. godine

Jamajka će proslaviti 54. godina nezavisnosti nizom aktivnosti koji su najavljeni da će se održati širom ostrva od 31. jula do 6. avgusta. Ove godine tema je "Let’s Get Together and Feel Alright".

Pridružite nam se, povešćemo vas na dugo, naporno putovanje Jamajke do emancipacije: od prvobitnih naseljenika Jamajke Tainos do invazije Španaca, koja je dovela do istrebljenja Tainosa, do britanskog osvajanja, sudbonosnog prelaska robova iz Afrike, robovlasništva i slobode.

Linkovi:

05.-21. avgust 2016. – XXXI letnje Olimpijske igre RIO 2016.
XXXI letnje Olimpijske igre RIO 2016

Na XXXI letnjim Olimpijskim igrama učestvovaće 59 jamajčanska takmičara, koja će se takmičiti u 4 sportske discipline: atletika, gimnastika, plivanje i skokovi u vodu. Na otvaranju igara, zastavu Jamajke će nositi atletičarka Shelly-Ann Faser-Pryce. ...